Války

Buum jede do války

Buum připravuje útok na Duncana a aby bylo válečné nadšení stoprocentní, tak na palubě svého vyhlazovače slibuje vojákům za každou hlavu nepřítele zcela nový arein.

Největší válečníci posledních věků

Dnešní statistika přináší dvě tabulky se součty počtu vládců dle počtu válek. Je to trošku nesrozumitelný, ale pohled na samotná data jistě mnohé objasní.

Ještě na druhou část žádosti tribuna Duncana vytahujeme čísla z databáze Strážců a tyto zveřejňujeme jako tabulky pro všechny.

Války za poslední věky přibývají

Poslední věk byl zaznamenán velký nárust válek v důsledku uvolnění ochrany v nechráněných sektorech. A nenarostl jen počet válek, ale také se podstatně zvýšil i počet padlých. Jediné, co se snížilo, tak je úspěšnost dobyvačné války.

Chráněné sektory

Galaktická správa Mléčné dráhy vypsala nové referendum ohledně způsobu ochrany v galaxii.
Strážci v současné době nestačí chránit všechny vládce před útoky silných a chamtivých dobyvatelů a tak poslední věky stíhají tuto ochranu soustředit pouze na tři vybrané sektory. V těchto částech galaxie je ale ochrana úplná a tedy mnohem účinnější, než byla dříve. Zato v nechráněných sektorech zuří války o planety a mnohdy také o život.